Fiat Professional FIORINO

Cena netto już od zł 56 900
Modele
Benzyna - Metan - Diesel
70 - 95 KM / 51 - 70 kW
3,8 - 6,9 (l/100km)
3 - 5
Euro6d-TEMP
Manualna skrzynia biegów

Szczegóły

Informacje o modelu

Kompaktowe wymiary, zwrotny i wszechstronny - Fiorino to samochód dostawczy stworzony do jazdy po mieście. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Stylistyka

Odświeżona sylwetka o nowoczesnym i dynamicznym wyglądzie

 Nowy zderzak przedni i grill pokryty srebrnym lakierem, kołpaki 15" i felgi ze stopów lekkich 15" o wzorze diamentu oraz dwa nowe kolory nadwozia. W nowym Fiorino zachowano wysokie umiejscowienie reflektorów, zapewniające lepszą widoczność i ochronę przed stłuczkami.​

 

Wygodne i funkcjonalne wnętrze

 W odnowionym przedziale kabiny pasażerskiej wprowadzono nowe elementy zwiększające komfort i poprawiające ergonomię:

-    kierownicę przeprojektowano i wyposażono przyciski sterowania; jest ona dostępna (na zamówienie) z obszyciem skórzanym wraz ze skórzaną dźwignią zmiany biegów,

-    układ przyrządów z nową grafiką i stałym podświetleniem tła dla lepszej widoczności.

 

Ergonomia pozwalająca na jazdę bez zmęczenia

 Optymalną postawę i komfort jazdy zapewniają wygodne fotele z nowymi tapicerkami. Ustawienie foteli można regulować, podobnie jak ustawienie kierownicy.

 Fotel kierowcy z zagłówkiem, regulacją wzdłużną, oparcia, wysokości oraz na zamówienie z regulacją lędźwiową i podłokietnikiem.

 Skrzynia biegów umiejscowiona na desce rozdzielczej.​

Nowy Fiorino ma nowy, kolorowy ekran dotykowy 5", wyposażony w Bluetooth 2.1, audio streaming, USB 2.0, AUX oraz MP3 i system pozwalający na obsługę funkcji z kierownicy. System Bluetooth umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych bez zdejmowania rąk z kierownicy. Radio może zostać wzbogacone o nawigację.​​

W tej przestrzeni zorganizujesz miejsce pracy według własnych preferencji

 Kilka schowków i paneli bocznych, które zmieszczą np. litrową butelkę/notes A4 lub tablet, oraz przestronny schowek na rękawiczki, zaprojektowany tak, by można w nim schować wszystkie drobiazgi osobiste i dokumenty służbowe, w tym laptop. Centralna konsola z uchwytem na kubek i gniazdkiem 12 V, a także innowacyjna ładowarka USB 5 V.

 Uchwyt na dokumenty to idealne rozwiązanie pozwalające na umieszczenie wszystkich dokumentów, notatek i map w jednym, łatwo dostępnym miejscu (opcjonalnie).​

 

Klimatyzacja manualna

 Klimatyzacja manualna z filtrami przeciwpyłowymi filtrem przeciwpyłkowym zapewnia większy komfort podróży (na zamówienie); świetna wentylacja dzięki 4 regulowanym, obrotowym wylotom. Doskonała dystrybucja powietrza za pomocą 88 wylotów sprzyja szybkiemu odparowaniu okien.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Możliwości

Nowe rozwiązania, które sprawiają, że korzystanie z Fiorino jest jeszcze praktyczniejsze i efektywniejsze

 

Przegrody

 Do oddzielenia przedziału kabiny pasażerskiej od przedziału ładunkowego i do ochrony kierowcy przed jakimkolwiek przemieszczeniem się czy wtargnięciem ładunku można wykorzystać przegrody:

·         Stała przegroda z blachy bez centralnie umieszczonej szyby oraz z szybą

·         Przegroda uchylna dwuczęściowa: stała od strony kierowcy i składana od strony pasażera. Po złożeniu siedzenia pasażera do poziomu podłogi prawą część przegrody można obrócić i zamienić w osłonę dla kierowcy. Rozwiązanie daje następujące korzyści:

-     dodatkowy 1 m długości (do prawie 2,5 m ogółem),

-     dodatkowe 0,3 m³ pojemności przedziału ładunkowego.

W Fiorino standardowo zainstalowano stałą przegrodę z blachy bez centralnie umieszczonej szyby zabezpieczającą kierowcę przed przemieszczeniem się ładunku.​

 

Zwiększona ładowność

 Do 660 kg, w wersji z silnikami diesel (opcjonalnie).

 

Niezależne otwarcie przedziału ładunkowego

 Niezależne zamykanie dla drzwi przednich i tylnych pozwala na korzystanie z przedziału ładunkowego, również gdy kabina kierowcy jest zamknięta. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo w trakcie załadunku i rozładunku, w wyposażeniu standardowym ( zależnie od wersji).

 

Wyjmowana lampka w przedziale ładunkowym

 Umiejscowiona na ścianie przedziału ładunkowego (opcjonalnie):

 Kiedy jest umieszczona na boku ściany, pełni rolę normalnego oświetlenia.

 Po wyjęciu jej ze stałego miejsca, pełni rolę praktycznej podręcznej latarki.

 W przedziale ładunkowym znajduje się także gniazdko 12 V (opcjonalnie).

 

Rozwiązanie dopasowane do każdego zadania

 Nowy Fiorino to model, który pozwala na adaptację przedziału ładunkowego do konkretnych potrzeb. Może służyć jako izoterma, czy mobilny warsztat.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Oszczędność

Oszczędny i mało wymagający partner w pracy

 

EcoJet

 W Nowym Fiorino wprowadzono nową wersję EcoJet dostępną dla silników Diesel . Pozwala ona na znaczną oszczędność paliwa i zmniejszenie poziomu emisji spalin dzięki systemowi Stop & Start, inteligentnemu alternatorowi i pompie olejowej o zmiennej pojemności. Udoskonalenia te przynoszą zmniejszenie zużycia paliwa do 3,4 l/100 km i poziomu emisji do 100 g CO2/km (ze zautomatyzowaną skrzynią biegów MTA), co daje oszczędność do 14%. Stop & Start wyłącza silnik podczas krótkiego postoju, np. na światłach i automatycznie go włącza po naciśnięciu pedału sprzęgła.

 

Natural Power

 Rozwiązanie dwupaliwowe redukuje koszty eksploatacji i zużycie paliwa. Silnik 1,4 Natural Power 70 KM (benzyna/metan) pozwala na zmieszane zużycie paliwa w zakresie od 4,4 - 5,6 l na każde 100 km.

 Umożliwia przejechanie, po pełnym zatankowaniu, 960 km dzięki zbiornikom z metanem o pojemności 13,2 kg w połączeniu z 45-litrowym bakiem benzyny.

 Pojazdem napędzanym metanem można wjechać do stref ograniczonego ruchu i tam, gdzie normalny ruch jest zakazany (dotyczy wybranych państw UE).

 Przedział, w którym umiejscowiono zbiornik gazowy, jest płaski i może być w pełni wykorzystany dzięki zamontowaniu cargo box z pokrywą wyposażoną w 4 haki zabezpieczające ładunek. Pokrywę można podnieść i uzyskać doskonały dostęp do różnej wielkości schowków.

 

Stworzony dla oszczędności

 Dla silników wysokoprężnych jest dostępny opcjonalnie tempomat, który zapewnia bardziej płynną jazdę, mniejsze zużycie paliwa i większe bezpieczeństwo.

 

Przeglądy okresowe

 Wydłużone okresy między przeglądami pozwalają na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie pojazdu, oszczędność czasu i pieniędzy. W modelu z dieslami MultiJet przeglądy okresowe przewidziane są co 35 000 km.​

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Technologia i bezpieczeństwo

Pełna ochrona dla Ciebie i Twoich towarów

 

Bezpieczne podróżowanie

Kabina pasażerów nie ulegająca odkształceniom jest chroniona przez kontrolowane strefy zgniotu z przodu i z tyłu, które w razie kolizji pochłaniają energię uderzenia.

Ochronne listwy boczne można łatwo wymienić, co umożliwia zminimalizowanie kosztów naprawy, a mocne i pozbawione ostrych krawędzi zderzaki zapewniają maksymalną ochronę.

 

Poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa

-    Maksymalna ochrona kierowcy i pasażerów

-    3 punktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i ogranicznikami obciążenia.

-    4 poduszki powietrzne: kierowcy (w standardzie), pasażerów oraz boczne (opcja).

 

Układ hamulcowy

Zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnej skuteczności, wytrzymałości i niezawodności

Układ hamulcowy składa się z:

-    przednich hamulców tarczowych oraz tylnych bębnowych,

-    systemu ABS z EBD (Electronic Brake Distribution) oraz elektronicznego rozdziału sił hamowania pomiędzy przednimi i tylnymi kołami w celu zapobiegania blokowania kół.

-    ESP

 

Elektroniczna stabilizacja toru jazdy

System włącza się w sytuacjach zagrożenia w celu przywrócenia optymalnej stabilności pojazdu.

Współpracuje z Hill-Holder, niezwykle pomocnym systemem podczas ruszania na wzniesieniu. Urządzenie samoczynnie blokuje hamulce po wykryciu nachylenia pojazdu, zapobiegając w ten sposób stoczeniu się do tyłu.

Bezpieczeństwo poprawi jeszcze jeden element wyposażenia: czujniki parkowania, dostępne na życzenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Osiągi

Mały samochód o dobrych osiągach dostępny z silnikami Euro 6 - benzyna, diesel i metan, aby sprostać każdemu zadaniu i zaspokoić wszystkie potrzeby transportowe.

 

Silniki Euro 6 zapewnią większą satysfakcję z jazdy, świetne osiągi, cichą pracę, niskie koszty eksploatacji (serwis i zużycie paliwa), a także niezawodność i troskę o środowisko:

 -    benzynowy 1,4 Fire 77 KM

 -    2-paliwowy 1.4 Fire Natural Power (benzyna/metan)

 -    diesela 1,3 MultiJet2 80 KM

 -    diesela 1,3 MultiJet2 80 KM EcoJet

 -    diesela 1,3 MultiJet2 95 KM

 -    diesela 1,3 MultiJet2 95 KM EcoJet

 

Comfort-Matic – zautomatyzowana skrzynia biegów MTA

Krótki czas reakcji i precyzja manualnej skrzyni biegów bez konieczności używania sprzęgła, podobnie jak w automatycznej skrzyni biegów. Sprawna i wygodna, idealna do jazdy po mieście. Dostępna na zamówienie z silnikiem diesel 1,3 MultiJet2 80 KM EcoJet. Zapewnia jeszcze większą efektywność i mniejsze zużycie paliwa. Ty wybierasz tryb pracy:

-    automatyczny – podczas zwykłej jazdy

-    automatyczny/ekonomiczny – aby zmniejszyć zużycie paliwa

-    manualny – sekwencyjny

 

Średnica skrętu

Średnica skrętu tylko 9,95 m

Furgon o najbardziej kompaktowych wymiarach odpowiadających wymiarom samochodu osobowego. Doskonałą zwrotność i prowadzenie zapewnia średnica skrętu wynosząca zaledwie 9,95 m.​

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz
Konfiguruj
Skonfiguruj swój nowy samochód Fiat Professional Fiorino
Przetestuj
Nadal nie jesteś zdecydowany? Przetestuj!
Kup
Wybrałeś samochód? Kup już teraz lub poproś o ofertę.
Sfinansuj
Zapoznaj się z oferowanymi sposobami finansowania.

Wersje